utorok 18. decembra 2012

Vianočné prekvapenie z ČR

Všade chodí Ježiško 24. decembra, len u nás prišiel už 18.12. A nie hocijaký! Veď ktorá trieda sa môže pochváliť hneď dvadsiatimi piatimi darčekmi? A každý originálny a jedinečný. Od kamarátov z Českej republiky sme dostali prekrásne vianočné pozdravy v podobe hustých urastených jedlí. Jedna pred druhou sa predbiehali svojou nádhernou výzdobou. Každý si mohol vybrať akú chcel - tmavšiu so striebornými reťazami, bledšiu so zlatými guličkami, či jemne zasneženú s omrznutými konármi... Radosti nebolo konca - kraja.


Z obálky sme okrem kúdoľa "hviezdneho prachu", z ktorého si každý trošku odniesol ( či chcel alebo nie), vybrali aj vianočný hlavolam.  Trblietaví od hlavy po päty sme sa pustili do jeho riešenia. Našou úlohou bolo oddeliť 3 posplietané vianočné symboly (stromček, hviezdu a rybu) tak, aby sme ich neroztrhli ani nepokrčili. I keď sa hovorí - viac hláv, viac rozumu - hlavolam nám dal poriadne zabrať. Koloval z ruky do ruky, no neúspešne. Až keď nás Kubko upozornil na to, že "tá ryba nebude asi preložená na polovicu len tak", našli sme riešenie. Opatrne sa nám podarilo jednotlivé tvary porozpletať bez toho, aby sme ich poškodili.
Ani cesta späť nebola jednoduchá. Dať hlavolam do pôvodného stavu nám trvalo ešte dlhšie, ako jeho rozpletenie. Veru sme sa aj zapotili. Nakoniec sme to ale zvládli.
4
Hoci sme sa s rébusmi a hlavolamami rôznych typov už stretli, tento sa nám zdal úplne skvelý. Nielen krásne zapadá do projektu o stromoch, ale súvisí aj s blížiacimi vianočnými sviatkami. Ukrytý v balíčku je prísľubom napätia a prekvapenia. Cibrí um, trpezlivosť i zručnosť rúk. Nadchol nás aj jednoduchosťou svojho prevedenia - veď stačí hárok tvrdého papiera, pár šikovných rúk a o zábavu je postarané. Navyše je jasným príkladom toho, že dobrý darček nemusí byť len drahý. Pani učiteľkám aj deťom posielame do Stráže obrovské ĎAKUJEM, lebo ich darček bol naozaj jedinečný. Škoda, že neprišiel o deň skôr, mohli sme sa im poďakovať naživo. :o(

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára